Podstawowe pojęcia dotyczące gry na automatach

Podstawowe pojęcia dotyczące gry na automatach

Poznaj znaczenie wszystkich podstawowych terminów używanych przy grze na automatach w kasynach, salach gier i na internecie.

3-Reel: Automat trójbębnowy. Zwykle w wersji w trzema bębnami (walcami) i trzema rzędami.

5-Reel: Automat z pięcioma bębnami (walcami). Zwykle chodzi tu o automat do gry wideo z trzema albo 4 rzędami.

Autospin: Funkcja, dzięki której gracz może sobie ustawić automatyczne obroty kołem ruletki, tak aby nie musiał obracać nim ręcznie podczas każdej rundy.

Bonus Round: Runda bonusowa. Funkcja specjalna, która umożliwia graczowi wygrać coś poza klasyczną wygraną. Zwykle idzie o free spiny albo kolejne pieniądze.

Feature: Specjalna cecha automatu, na przykład runda bonusowa itp.

Freeplay / Free-to-play: Gra za darmo. Kasyna online z automatami pozwalają spróbować gry na automatach za darmo i zapoznać się z ich działaniem. Wygrane oczywiście nie są wypłacane. (w niektórych krajach nie ma takiej możliwości ze względu na obowiązujące przepisy)

Free Spins: Obroty za darmo. Forma bonusu, którą zyskasz po wykręceniu określonej kombinacji symboli.

Jackpot: Najwyższa możliwa wygrana na automacie, która jest stała (stały jackpot) albo stopniowo rośnie podczas gry na automacie (jackpot progresywny).

Online Slot: Automat, na którym możesz zagrać wirtualnie online na komputerze albo na urządzeniu przenośnym.

Payline: Zwycięska kombinacja złożona z symboli, która gwarantuje określoną wygraną.

Payout: Pieniądze, które automat wypłaca po osiągnięciu zwycięskiej kombinacji.

Progressive Jackpot: Jackpot progresywny to specjalna funkcja automatów. Jackpot wzrasta podczas grania na automacie aż do momentu trafienia go. Zwykle są to naprawdę bajeczne kwoty.

Reels: Walce. Pionowe słupki z symbolami automatu.

Rows: Poziome rzędy z symbolami automatu.

RTP (Return to Player): Średnia stopa zwrotu dla gracza wyrażona w procentach. Mówi nam o tym, jaką część każdej postawionej jednostki pieniężnej (np. euro) wypłaci średnio automat w formie wygranych.

Video Slots: Automaty wideo. Specjalny rodzaj automatu, najczęściej online, który symbole na walcach wyświetla za pomocą animacji graficznej.

Winning combination: Zwycięska kombinacja symboli, zapewniająca wypłacenie wygranej.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przejrzyj kompletny słowniczek terminów używanych przy grze na automatach na stronie automatyonlinegry.com. Znajdziesz tam wszystkie najpopularniejsze wyrazy używane przy grze na automatach w kasynach, salach gier i na internecie.

Automaty do gier